English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI „KOMEDA. OSOBISTE ŻYCIE JAZZU”

Po wakacyjnej przerwie w jednej z lubaczowskich kawiarni nasz Dyskusyjny Klub Książki spotkał się aby porozmawiać o książce Magdaleny Grzebałkowskiej pt.„Komeda. Osobiste życie jazzu.”

Po znakomitej biografii rodziny Beksińskich oraz doskonałej reporterskiej powieści o roku 1945 autorka powraca z kolejną biografią. Tym razem poznajemy jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów Krzysztofa Komedę. Grzebałkowska podjęła się trudnego zadania dotarcia do nielicznych materiałów oraz osób którzy znali i pracowali z Komedą. Z tych zebranych z mozołem wspomnień tworzy obiektywną historię życia artysty. Poznajemy wybitnego muzyka, charyzmatycznego lidera zespołu, ale też pantoflarza całkowicie zdominowanego najpierw przez matkę, a w późniejszym okresie także przez żonę. Nie jest to jednak książka wyłącznie o Komedzie. To również opowieść o początkach jazzu w Polsce w szarych smutnych czasach PRL-u.

Książkę polecamy gorąco wszystkim wielbicielom muzyki Krzysztofa Komedy. A naszych Czytelników zapraszamy na spotkanie z autorką, która gościć będzie w naszej Bibliotece 4 października o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.