Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki “Dwanaście srok za ogon”

Mam takie skrzywienie, że cokolwiek robię, zwracam uwagę na ptaki — tak o sobie mówi Stanisław Łubieński autor omawianej w DKK Lubaczów książce „Dwanaście srok za ogon”.

W życiu autora szczególne miejsce zajmują ptaki i właśnie pasji ornitologicznej zawdzięczamy książkę „Dwanaście srok za ogon”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne 2016 roku i za którą Stanisław Łubieński otrzymał Nike Czytelników 2017 roku.
Fascynacja ptakami, towarzysząca autorowi od dziecka stała się pretekstem do pisania o sztuce, kinie, historii oraz literaturze. Autor odwołuje się do tekstów kultury i łączy je z własnymi doświadczeniami, dzięki czemu otrzymujemy erudycyjną i osobistą opowieść.
To książka, która odkrywa świat ptaków, zadziwiający nie tylko bogactwem ich postaci i zachowań, ale także tym, jak bardzo przenika się ze światem ludzi.
Swoją pasją autor zaraża nie tylko za pośrednictwem literatury, organizuje również spacery dla amatorów ptasiarstwa, których oprowadza m.in. po ukochanym Parku Szczęśliwickim.
Od 2014 roku prowadzi blog o warszawskiej przyrodzie „Dzika Ochota”.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *

[instagram-feed]