English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki „Berthe Morisot. Tajemnica kobiety w czerni”

Młoda kobieta w czarnej sukni z bukiecikiem fiołków o wielkich melancholijnych oczach. Hipnotyzuje spojrzeniem, skrywając w sobie jakąś tajemnicę. Kim jest kobieta w czerni?

 

Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić Dominique Bona- francuska powieściopisarka, autorka książek biograficznych, która w swojej twórczości szczególne miejsce poświęca kobietom realizującym własną tożsamość artystyczną i intelektualną.

Na podstawie licznych źródeł, w tym wielu niepublikowanych dokumentów i listów, na kartach książki poznajemy malarkę Berthe Morisot. Urodzona w 1842 roku była jedyną kobietą wśród malarzy impresjonistów tj. Manet, Degas, Monet, Renoir.

Malarstwo było dla niej najważniejsze. Całe życie szukała własnego niepowtarzalnego stylu. Skryta i zawsze krytyczna wobec swoich prac miała jednak bogate życie wewnętrzne, o czym świadczy jej malarstwo. Jemu to powierzała swoje smutki i borykanie się z życiem.

„Berthe Morisot. Tajemnica kobiety w czerni” to historia silnej, niezależnej kobiety, która walczyła o swoje marzenia. Tej książki się nie czyta, tę książkę się ogląda jak najpiękniejsze impresje.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.