Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Dyktando z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Dyktando z okazji Międzynarodowego Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzimy corocznie 21 lutego od 1999 roku, kiedy to został on ustanowiony przez UNESCO.
Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła uczcić ten dzień dla podkreślenia wyjątkowej roli języka polskiego w historii naszego narodu organizując Międzyszkolną rywalizację o tytuł “Mistrza ortografii 2011”.
W tegorocznym dyktandzie udział wzięło 21 uczniów ze szkół średnich w Lubaczowie zgłoszonych przez Barbarę Ciechanowską oraz Dorotę Krzowską-Ważną.

Przygotowane przez nauczycieli dyktando okazało się niezwykle trudne, sprawiło uczestnikom sporo kłopotu. Najlepiej napisała je Małgorzata Wołczak (Liceum Ogolnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie).
Drugie miejsce zajęły wspólnie 3 osoby: Dorota Pilip (Zespół Szkół im. gen. Józef Kustronia w Lubaczowie), Renata Rebizant (Zespół Szkół im. gen. Józef Kustronia w Lubaczowie), Mateusz Gondek (Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie). Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Polak (Liceum Ogolnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie).

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania nauczycielom za przygotowanie swoich uczniów do tegorocznego dyktanda oraz opracowanie jego treści.

Dziękujemy również uczestnikom i gratulujemy laureatom.

Galeria >>