Aktualności, Oddział dla Dzieci

„Czerwony kapturek w krainie maluchów”

Fot. MBP Lubaczów

W dniu 23. września w przedszkolu „Wesoła trójeczka” zajęcia z dziećmi przeprowadziła Katarzyna Mnich.

Zajęcia prowadzone były z grupą „maluszków”, które ochoczo i z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w mini-teatrzyku.

Bajka „Czerwony kapturek”, o nietuzinkowej fabule, została przedstawiona za pomocą pacynek, dzięki czemu młodzi obserwatorzy mogli rozwinąć swoją wyobraźnię.

Następnie wspaniała zabawa rozpoczęła się przy czytaniu „Rzepki” autorstwa J. Brzechwy. Każdy z maluchów niesamowicie
odegrał swoją wytyczoną rolę, począwszy od dziadka po żabkę.

Pozostały czas został wypełniony zabawami i grami. W ramach podziękowania dzieci zaśpiewały swoją ulubioną piosenkę, która zakończyła niebagatelne spotkanie. Maluszki chórem stwierdziły, że z pewnością odwiedzą naszą bibliotekę.