English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Oddział dla Dzieci

CPCD – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 20.02.2018r. gościliśmy w Oddziale dla Dzieci Emisariuszkę Bezpiecznego Internetu, Panią Aleksandrę Bek, która nie tylko czytała dzieciom bajkę „Dzieci w sieci dobrych manier”, lecz także przeprowadziła z nimi warsztaty na temat bezpiecznego poruszania się w sieci.

Pani Ola jest trenerką nowego projektu szkoleniowego realizowanego przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas „Cybernauci”. Pani Ola rozmawiała z dziećmi na temat urządzenia służącego do przekazywania informacji, czyli komputera. Dzieci rozpoznawały też na obrazkach różne rodzaje komputerów: panel sterowania do lodówki, pralkę, tablet czy też używany na co dzień telefon komórkowy. Dowiedziały się, że nie wolno rzucać czyichś zdjęć do internetu bez jego zgody, że nie wolno hakować, podawać swoich danych, ufać rozmówcy, dopóki go dobrze nie poznamy.

Dużą atrakcją dla dzieci było kolorowanie rysunków, które za pomocą aplikacji Quiver, jakby ożywały, zmieniały swoją rzeczywistość.

Te wspaniałe zajęcia uświadomiły nam wszystkim, że internet, pomimo wielu zagrożeń, jest wielkim dobrodziejstwem dla człowieka. On uczy, bawi i pomaga, pod warunkiem, że wie się, jak to robić.