English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Oddział dla Dzieci

Ciocia Jadzia w bibliotece

W środę przed południem 25 października, naszą Bibliotekę odwiedziła Pani Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Na spotkanie przybyła wraz ze swoją szmacianą lalką Ciocią Jadzią, postacią z serii książek o przygodach cioci Jadzi. Pisarka ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Poznańskim, pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Przez wiele lat mieszkała w Rzymie, gdzie ukończyła studia na Uniwersytecie La Sapienza, a obecnie mieszka w Brazylii. Opowiedziała, o tym jak wygląda życie w tym kraju i jakie panują tam zwyczaje.

Pani Eliza jest autorką wielu książek dla dzieci : ,,Tupcio Chrupcio”, ,,Wojtek żołnierz bez munduru”, książek z serii, Święci uśmiechnięci” – ”Święty Franciszek”, „Święty Mikołaj z Miry”, „Święty brat Albert”, „Bajka o czasie” i wiele innych książek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2, a także podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Lubaczowa.

Pisarka zaprezentowała słuchaczom serię książek o zwariowanej cioci Jadzi, i jej małej bratanicy, które przepadają za swoim towarzystwem i stale spotykają je niezwykłe przygody. Książki te, są przepełnione humorem, dowcipem i życiową prawdą. Ponadto dzieci dowiedziały się, że wydarzenia opisane w książkach są prawdziwe, jedynie zmyślone są imiona i nazwiska bohaterów. Autorka oznajmiła również, że obecnie pracuje nad dwiema książkami o perypetiach Cioci Jadzi w Transylwanii i PRL, które ukażą się w przyszłym roku.

Uczestnicy zadawali wiele pytań, na które Pani Eliza chętnie odpowiadała. Po zakończeniu bardzo sympatycznego i ciekawego spotkania, dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie z autorką. Mogły również zakupić książki, które pani Eliza bardzo chętnie podpisywała.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z książkami Pani Elizy Piotrowskiej, które znajdują się w zbiorach naszej biblioteki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.