English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Głośne czytanie bajek, Oddział dla Dzieci

„Cała Polska Czyta Dzieciom…na ludowo”

51
Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Środa, 14 maj 2014 r. – przedostatni dzień XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dotyczył również najmłodszych. W ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”,wystąpiła nie tylko była artystka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, obecnie prowadząca wraz z mężem Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” – Pani Monika Jezuit, ale też para najmłodszych artystów z Przedszkola „Wesoła Trójeczka” – Alicja Jezuit i Aleksander Kasperski. Dzień ten również wkomponował się wspaniale nie tylko w hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Czytanie łączy pokolenia”, ale też w obchody 200. rocznicy urodzin znakomitego folklorysty, etnografa i kompozytora – Oskara Kolberga, któremu poświęcony jest właśnie Rok 2014.

Pani Monika w ludowym stroju lubaczowskim nie tylko czytała, śpiewała, opowiadała, ale też uczyła dzieciaki podstawowych kroków krakowiaka – tańca ludowego. Natomiast para młodziutkich artystów ubranych w krakowskie stroje zaprezentowała ludowe tańce.

Oczarowane i zachwycone tym maluchy z lubaczowskiego Przedszkola Nr 1 entuzjazmem naśladując swoich kolegów, tańczyły w kółeczku w rytm ludowej muzyki. Szczęśliwe, uśmiechnięte, obdarowane słodyczami i balonikami, bogatsze o nowe doświadczenia związane z kultywowaniem folklorystycznych tradycji, maluchy wyszły z biblioteki tanecznym krokiem.

 

Nagrania (źródło: Katolickie Radio Zamość)

Monika Jezuit: