Aktualności, Głośne czytanie bajek, Oddział dla Dzieci

„Cała Polska Czyta Dzieciom…na ludowo”

Fot. MBP Lubaczów

Środa, 14 maj 2014 r. – przedostatni dzień XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dotyczył również najmłodszych. W ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”,wystąpiła nie tylko była artystka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, obecnie prowadząca wraz z mężem Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” – Pani Monika Jezuit, ale też para najmłodszych artystów z Przedszkola „Wesoła Trójeczka” – Alicja Jezuit i Aleksander Kasperski. Dzień ten również wkomponował się wspaniale nie tylko w hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Czytanie łączy pokolenia”, ale też w obchody 200. rocznicy urodzin znakomitego folklorysty, etnografa i kompozytora – Oskara Kolberga, któremu poświęcony jest właśnie Rok 2014.

Pani Monika w ludowym stroju lubaczowskim nie tylko czytała, śpiewała, opowiadała, ale też uczyła dzieciaki podstawowych kroków krakowiaka – tańca ludowego. Natomiast para młodziutkich artystów ubranych w krakowskie stroje zaprezentowała ludowe tańce.

Oczarowane i zachwycone tym maluchy z lubaczowskiego Przedszkola Nr 1 entuzjazmem naśladując swoich kolegów, tańczyły w kółeczku w rytm ludowej muzyki. Szczęśliwe, uśmiechnięte, obdarowane słodyczami i balonikami, bogatsze o nowe doświadczenia związane z kultywowaniem folklorystycznych tradycji, maluchy wyszły z biblioteki tanecznym krokiem.

Nagrania (źródło: Katolickie Radio Zamość)

Monika Jezuit: