Czytelnia dla Dorosłych

„Budda i miłość – wprowadzenie do buddyzmu” wykład Karola Ślęczka

14 lutego w Czytelni dla Dorosłych podróżujący nauczyciel buddyzmu, Karol Ślęczek wygłosił wykład na temat „Budda i miłość”. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy MBP jak również członkowie buddyjskiej grupy medytacyjnej w Lubaczowie i zaproszeni goście.

Karol Ślęczek (ur. 1956 r.) z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jest uczniem Lamy Ole Nydahla, z którym wielokrotnie podróżował. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na europejskich uniwersytetach, a także w obu Amerykach i Australii. W lubaczowskiej bibliotece opowiadał o miłości w buddyzmie.
Buddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat temu w północnych Indiach.

Celem praktyki buddyjskiej jest osiągnięcie całkowitego urzeczywistnienia potencjału umysłu i doświadczenie trwałego szczęścia – oświecenia. Każdy może je urzeczywistnić, dlatego buddyzm nazywany jest religią doświadczenia. W buddyzmie istnieje wiele tradycji, szkół i stylów praktyki. Diamentowa Droga linii Karma Kagyu to najbardziej porywający obszar buddyjskich nauk, idealny dla niezależnych, pełnych radości ludzi. (http://www.buddyzm.pl/pl/buddyzm).

Osoby zainteresowane zgłębianiem tematu zapraszamy do skorzystania z księgozbioru biblioteki.