Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

“Bogu i Ojczyźnie” – wieczór poezji w MBP

W piątek (26 czerwca) w Miejskiej Bibliotece Publicznej swe patriotyczne wiersze prezentowali uczestnicy Festiwalu „Bogu i Ojczyźnie”.

Tegoroczny XV Polski Festiwal Pieśni i Piosenki i Poezji Patriotycznej im. Kardynała Władysława Rubina zainaugurowany został wieczorem poezji, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W Czytelni dla Dorosłych dokonano prezentacji konkursowych utworów patriotycznych. Wysłuchaliśmy wierszy artystów, dla których inspiracją są szczególnie ważne dla Polaków wydarzenia z dziejów naszego kraju, poetów tworzących w duchu nauczania Jana Pawła II, którzy krzewią kulturę chrześcijańską i propagują działalność narodowo-patriotyczną. Swoje utwory czytali: Alicja Kuberska z Inowrocławia, Jadwiga Bujak-Pisarek z Zebrzydowic k. Cieszyna, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta z Krakowa, Renata Batko z Jaworzna, Barbara Mazurkiewicz z Lubaczowa, Piotr Sikorski ze Stalowej Woli, Władysław Zych z Medyki, wiersze Jana Rychnera z Warszawy recytowała Magdalena Zarembska. Muzyczne wstawki dodające wierszom dodatkowej oprawy artystycznej wykonywał grający na gitarze Piotr Sikorski, słuchaliśmy także piosenek Danuty Zasady ze Szwecji.

Na zakończenie uroczystości ks. dziekan Andrzej Stopyra i dyrektor MBP Katarzyna Pelc-Antonik dziękując poetom za udział w Festiwalu wręczali kwiaty i skromne upominki.