Oddział dla Dzieci

Biblioterapia – Pomyśl, zanim coś powiesz

W dniu 24.05.2017r. w Oddziale dla Dzieci odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pt. „Pomyśl, zanim coś powiesz” oraz lekcja biblioteczna dotycząca pracy bibliotekarza.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Kustronia w Starych Oleszycach. Po wspólnym przeczytaniu wiersza „Piegi” Małgorzaty Strzałkowskiej z książki „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem” oraz rozmowach na temat wiersza, dzieci przekonały się, że „Zawsze lepiej jest pomyśleć, zamiast chlapnąć coś bezmyślnie”. Zwiedziły też wszystkie działy naszej biblioteki i dowiedziały się jak zostać czytelnikiem i jak posługiwać się katalogiem. Spotkanie przybliżyło dzieciom wiedzę o bibliotece i o książce.