English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK

Bezpłatny dostęp do wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA

ibuk

Informujemy naszych Czytelników o możliwości bezpłatnego korzystania z WIRTUALNEJ BIBLIOTEKI IBUK LIBRA.

Obecnie zapewniamy bezpłatny dostęp do blisko 700. elektronicznych książek i czasopism naukowych z wielu dziedzin wiedzy, opublikowanych przez różne wydawnictwa.

Korzystanie z książek możliwe jest na wszystkich komputerach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym:

1. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl. W prawym górnym rogu znajduje się opcja logowania i rejestracji.

2.Zaloguj się/Zarejestruj się

a) Załóż osobiste konto myIBUK. Na podany adres e-mailowy otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem.
b) Jeśli masz już konto myIBUK – Zaloguj się

Możesz logować się poprzez:
– konto Facebook
– konto Google
– wpisanie loginu i hasła

3. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).

4. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI”„DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę. (Instrukcja w pdf)

Uwaga! PIN wydawany jest w siedzibie MBP w Lubaczowie ul. Kościuszki 18 i aby go otrzymać należy zgłosić się do informatyka, okazać ważną kartę czytelnika oraz poprosić o udostępnienie kodu PIN.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK na zaawansowaną pracę z e-książką jak:
– robienie notatek w książce,
– dodawanie zakładek,
– zaznaczanie fragmentów tekstu,
– tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
– wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
– dostęp do wirtualnej półki z książkami,
– eksport notatek – prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

INSTRUKCJA LOGOWANIA / REJESTRACJI – PDF

DODAWANIE BIBLIOTEKI ZA POMOCĄ KODU PIN DO KONTA – PDF

————————————————————————

IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie:

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie.

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5″, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

W razie wątpliwości i problemów związanych z korzystaniem z wirtualnej biblioteki prosimy o kontakt w tej sprawie na adres: informatyk@mbp.lubaczow.pl, czytelnia@mbp.lubaczow.pl lub pod numer telefonu: 16 632 93 50 w. 25.

Zachęcamy do korzystania z WIRTUALNEJ BIBLIOTEKI!

iBuk-Libra

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności