English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Oddział dla Dzieci

„Bawmy się razem z Pippi”- warsztaty o Pippi Pończoszance

68

W dniu dzisiejszym odbyły się już po raz drugi w Oddziale dla Dzieci warsztaty o Pippi Pończoszance. Zorganizowano je z okazji 111. rocznicy urodzin Astrid Lindgren i 16. rocznicy jej śmierci. Astrid Lindgren urodziła się 14.11.1907r. w Szwecji, a zmarła 28.01.2002r. też w Szwecji.

Napisała około 40 książek, sztuk teatralnych i słuchowisk. Najbardziej znane jej książki, to Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanka. W Polsce pisarka została odznaczona „Orderem Uśmiechu”. Uczniowie klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie wzięli udział w dziewięciu różnych konkurencjach związanych z ponadczasową bohaterką literatury dziecięcej- Pippi Pończoszanką.

Były to między innymi: „Kto jest tak silny, jak Pippi”, „Ach! te litery”, „Zatańcz coś! do wylosowanej muzyki”, „Książkowe puzzle do Pippi Pończoszanki”. Podzieleni na cztery grupy uczniowie dzielnie walczyli o punkty dla swojego zespołu, bowiem zwycięska drużyna otrzymała nagrody. Konkurencje poprzedzone były odczytaniem przez prowadzącego odpowiednich fragmentów z książki, przygotowaniem się w grupach, a następnie zaprezentowaniem zadania przez wybraną osobę. Wszystkie konkurencje wywołały wiele emocji, a towarzyszący im duch zdrowej rywalizacji sprawił, że wszyscy doskonale się bawili, poznając przy tym przygody dziewczynki z włosami koloru marchewki, splecionymi w dwa sztywne, sterczące warkoczyki i nosem usianym piegami.