Aktualności

A życie toczyło się obok… wspomnienia mieszkańców Lubaczowa z czasów II Wojny Światowej – Film pracowników biblioteki

6 września 2019 roku w MBP w Lubaczowie, odbyła się sesja popularno-naukowa poświęcona 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas sesji odbyła się premiera filmu przygotowanego przez pracowników naszej Biblioteki „A życie toczyło się obok… wspomnienia mieszkańców Lubaczowa z czasów II wojny światowej”.

Film stanowi zapis przeżyć osób, które przetrwały II wojnę światową. W swoich relacjach powracają do czasów dzieciństwa i młodości. Przywołują cenne wspomnienia tamtych dni, ludzi i wydarzeń. Serdecznie dziękujemy osobom, które postanowiły podzielić się swoimi wspomnieniami oraz przeżyciami z tamtego trudnego czasu, dzięki Wam wojenne losy Lubaczowa i ich mieszkańców pozostaną na zawsze w pamięci.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu

W filmie wzięli udział:
Jerzy Tabaczek, ks. Tadeusz Rudnik, Zofia Szpyt, Maria Bukowa, Ludwik Cybulak

Pomysł:
Katarzyna Pelc – Antonik
Scenariusz:
Katarzyna Żukowicz
Zdjęcia:
Katarzyna Żukowicz
Montaż:
Krzysztof Probola
Muzyka: