Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – sesja historyczna

Sesja historyczna / Fot. MBP Lubaczów

11 listopada 1918 to wyjątkowa data w dziejach Europy i Polski. Właśnie w tym dniu zakończyła się I wojna światowa, a nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. Z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej 13 listopada (środa) 2013 r. o godz. 11:00  w Czytelni dla Dorosłych odbyła się sesję historyczna przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. W trakcie spotkania zostały wygłoszone następujące referaty:

1. Obrona Lwowa w listopadzie 1918 r. – Piotr Kędzierski (kl. III e 1)
  2. Wpływ Józefa Piłsudskiego na odzyskanie niepodległości – Dominika Krzemińska (kl. II f)
  3. Własne wizje hierarchii przyczyn odzyskania niepodległości i ocena wkładu głównych nurtów i postaci – Ewelina Bielecka (kl. II f)
  4. Kobieta w spódnicy i mundurze – Karolina Wróbel (kl. II g)
  5. One man show, czyli o roli Ignacego Jana Paderewskiego – Dominika Bojarska (kl. II g)