8 maja święto wszystkich Bibliotek i Bibliotekarzy!

8 maja, 36 lat temu, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zainicjowało obchody Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, inaugurujące Tydzień Bibliotek, który przypada w dniach od 8 do 15 maja. To święto służące popularyzacji książki, czytelnictwa i bibliotek, które w dzisiejszych czasach pełnią różne funkcje w lokalnych środowiskach. Są nie tylko źródłem wiedzy, rozrywki i kultury, ale także miejscem spotkań, w którym na odwiedzającego zawsze czeka dobry przyjaciel – KSIĄŻKA. Biblioteka to miejsce magiczne, które rozbudza aktywność intelektualną, społeczną i zawodową. To miejsce, gdzie wiedza i myśl kształtują kolejne pokolenia. Bibliotekarze zaś to strażnicy drukowanego słowa, którzy zamiast strzec tej „wiedzy tajemnej”, chętnie się nią dzielą, otwierając na nowo umysły.

8 maj to wyjątkowy czas zarówno dla Pracowników Bibliotek wszystkich szczebli, ale także święto Czytelników i miłośników książek!

Dziękując za wszelkie zaangażowanie w krzewienie czytelnictwa oraz w działania promujące kulturę regionu, wszystkim Bibliotekarzom życzymy wielu inspiracji do nowych pomysłów
w poszerzaniu wiedzy i informacji o książce,
twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa oraz satysfakcji płynącej z pracy na rzecz rozwoju Bibliotek. Życzymy, by miłością do książek zarażali kolejne pokolenia czytelników, a biblioteka była miejscem, w którym ciekawie i mądrze spędza się czas.

Czytelnikom zaś życzymy ciekawych nowości wydawniczych, ciągłych fascynacji literaturą, możliwości korzystania z wielu atrakcji dostępnych w Bibliotekach oraz cierpliwych
i życzliwych Bibliotekarzy.

Wszystkim życzymy powrotu do normalności !!!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.