Aktualności

100-lecie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i 70-lecie SBP Okręgu Podkarpackiego

W dniu 27.05.2017r. pracownicy MBP w Lubaczowie uczestniczyli w uroczystości związanej z jubileuszem 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i 70-lecia SBP Okręgu Podkarpackiego.

Podczas uroczystości swoje wystąpienia zaprezentowali: Pani Barbara Chmura – dyr. WiMBP w Rzeszowie, która mówiła o współpracy jednostki ze Stowarzyszeniem oraz Andrzej Dominik Jagodziński – dyr. Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej będący jednocześnie członkiem Zarządu Głównego SBP. Ponadto mieliśmy okazję wysłuchać wykładu “Bibliotekarz – nowe wyzwania, nowe perspektywy” wygłoszonego przez dr. hab. Michała Rogoża z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz wspomnień dr. Andrzeja Jagusztyna Członka Honorowego SBP “Z 70-etniej przeszłości SBP w Polsce Południowo- Wschodniej”.

Miło nam poinformować, że podczas uroczystości pięć naszych koleżanek z Koła Lubaczów zostało uhonorowane: Elżbieta Puk i Elżbieta Wawrzyniec otrzymały listy gratulacyjne, Elżbieta Jagodzińska i Katarzyna Pelc-Antonik otrzymały Medal “W Dowód Uznania” za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a Urszula Kopeć-Zaborniak otrzymała dyplom Podkarpacki Bibliotekarz Roku 2016.

Naszym koleżankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Zespołu kameralnego z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie.