Aktualności

Zaczytani – II Turniej Halowej Piłki Nożnej 35+ o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa

zaczytani - turniej piłki nożnej

fot. MBP Lubaczów

W sobotnie przedpołudnie w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lubaczowie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej 35+ o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa wspierający akcję „ZACZYTANI”.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wpisowe w formie książki, przyniesionej lub zakupionej na stoisku zorganizowanym przez księgarnię Nova. Także kibice, którzy przybyli do ZS-u aby obejrzeć swoich faworytów przynosili ze sobą cegiełkę, bajkę dla dzieci lub książkę o tematyce młodzieżowej. W tym dniu, oprócz świetnej zabawy oraz sportowej postawy, zarówno zawodników, jak i kibiców, mieszkańcy Lubaczowa po raz kolejny udowodnili, że warto pomagać i swoją pasją pomagania, zarażać innych. W sobotę udało się zebrać całe pudło bajek i książek, tj. 105 pozycji, w tym audiobooki, które zostaną przekazane dla podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli, gdzie utworzymy nową „Zaczytaną” biblioteczkę dla jego mieszkańców.

W tym miejscu Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie pragnie bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom akcji: Panu Krzysztofowi Szpytowi Burmistrzowi Miasta Lubaczowa oraz Panu Waldemarowi Łuczakowi Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie. Za ogromne zaangażowanie słowa podziękowania kierujemy także do Pana Jerzego Siryka- kapitana drużyny „Traper”. Dziękujemy gospodarzowi obiektu – Panu Andrzejowi Nepelskiemu, Józefowi Michalikowi – Staroście Powiatu Lubaczowskiego oraz Mariuszowi Frantowi – Dyrektorowi Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie za ufundowanie upominków dla wszystkich drużyn, pracownikom księgarni „Nova” , Paniom z KGW w Wólce Krowickiej, które przygotowały poczęstunek dla drużyn, wszystkim sponsorom oraz drużynom biorącym udział w turnieju i akcji „ZACZYTANI”: Traper Lubaczów, Kaziki Kolbuszowa, Old Boys Gniewczyna, Weterani Gmina Lubaczów, Polak Team Lubaczów, Roztoczcze Nowojaworowsk oraz Team Horyniec- Zdrój.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli, pasjonatów sportu i czytania uda się stworzyć biblioteczkę z wartościowymi książkami dla dzieci i młodzieży w Domu Dziecka w Nowej Grobli.