Nadchodzące wydarzenia, Oddział dla Dzieci

Zaczytani 2017 – Dołącz do Wielkiej Zbiórki Książek!

Zaczytani – działają na rzecz dzieci i ich podejścia do książek. Stworzyli ponad 200 bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka. Ich projekty to: Wielka Zbiórka Książek, Zaczytane Ławki, Zaczytane Pokoje, Pokoje Terapeutyczne.

Zaczytani.org to setki osób działających po to by wspólnie inspirować i wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci.

Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych stale dostarczają książki do placówek leczniczych i nie tylko, w całej Polsce. Punktami zbiórek są biblioteki, przedszkola, szkoły, gimnazja, klubokawiarnie, galerie handlowe, urzędy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie już po raz czwarty przystępuje do ogólnopolskiej kampanii społecznej- „Zaczytani”, podczas której będziemy zbierać książki, aby zorganizować zaczytaną biblioteczkę w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym im. Krystyny Rajtar filia w Oleszycach.

Jeśli posiadasz w domu książki, które z radością czytałeś jako dziecko, lub do których zaglądały Twoje pociechy, możesz podarować je dzieciom uczestniczącym w zajęciach w OREW. Będziemy również szczęśliwi jeśli specjalnie kupisz swoją ulubioną bajkę i podarujesz ją na rzecz „Zaczytanych”. Bez Waszej pomocy, dobrego serca naszych czytelników, ta akcja nam się nie uda. Prosimy więc o wsparcie!

Książki i bajki w dobrym stanie możesz zostawić w MBP w Oddziale dla Dzieci w oznaczonym miejscu.

Ty też możesz zostać zaczytanym. Przyłącz się!

Osoba kontaktowa:

Pani Elżbieta Wawrzyniec 16/ 632 93 50 w. 23

Szczegóły akcji na stronie: http://zaczytani.org/