English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami…

0 38

Zakończył się XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, święto bibliotekarzy, czytelników  i miłośników książek. W tym roku nasze działania ukierunkowane były na hasło „Biblioteka oczywiście”

Hasło tegorocznego tygodnia bibliotek wzmocniło przekaz postrzegania biblioteki jako instytucji na trwale wpisanej w pejzaż kulturowy naszego miasta. Zaprosiliśmy więc naszych czytelników do przeniesienia się w świat magii biblioteki oferując im bogaty w wiele atrakcji program. Zmieniające się bowiem funkcje biblioteki w ostatnich latach spowodowały, że zwiększył się zakres naszej działalności. Mieszkańcy Lubaczowa wiedzą, że w MBP można nie tylko czytać i obcować z książką, ale także obejrzeć wystawę, spotkać się z przyjaciółmi, pośpiewać, pouczyć się języka, poznać nowe technologie, pojechać na rajd rowerowy, a także współorganizować wydarzenia kulturalne. Biblioteka to też miejsce, w którym debatujemy o sprawach dla nas ważnych, dla nas, mieszkańców Lubaczowa, jako wspólnoty. Pani Jola Janiec, moderatorka prowadząca tegoroczną debatę w sprawozdaniu napisała: „Jako ktoś „z zewnątrz” łatwo zauważyłam silne więzi i pozycję jaką zajmuje biblioteka w Lubaczowie. To naprawdę przyjazne miejsce spotkań i twórczej pracy”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Bez współpracy bibliotekarzy, organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych miasta i gminy oraz ludzi dobrej woli nie udałoby się zrealizować tych wszystkich, cudownych działań, dających wiele szczęścia naszym czytelnikom, a nam, bibliotekarzom jeszcze więcej satysfakcji i radości z naszej pracy.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym czytelnikom za ten wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznym Tygodniu Bibliotek.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *