Aktualności, Minione wydarzenia

XI Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Na Podkarpaciu

0 97

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu organizowane są już po raz jedenasty. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem  jest prof. Wacław Wierzbieniec z Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2012 r. włączył się w ich organizację także Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

W bieżącym roku obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu odbywają się na Podkarpaciu w 70 miejscowościach. Zaczynają się od 23 stycznia i potrwają do 2 lutego 2019 r. Na obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu odbędą się modlitwy dla uczczenie pamięci pomordowanych Żydów, prelekcje i wykłady historyków, sesje naukowe poświęcone Zagładzie, stosunkom polsko-żydowskim i kulturze żydowskiej, pokazy filmów o tematyce związanej z Holocaustem, wystawy okolicznościowe, koncerty, prezentacje wspomnień ocalonych z Zagłady oraz spotkania ze świadkami historii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Szczególowy program w załączniku.

Program XI Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Dodatkowo o godzinie 17:00 31 stycznia (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie odbędzie się spotkanie z Simonem Lavee pt. „Od małej polsko-żydowskiej dziewczynki do kobiety walczącej w partyzantce AK”.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *