English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Dyskusyjny Klub Książki

Wrześniowe spotkanie DKK

0 31

Wrześniowe spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki było okazją do świętowania 46 omówionej przez Klubowiczki pozycji. Klub Książki w Lubaczowie działa już bowiem 4,5 roku. W tym czasie odwiedzili nas znani i nagradzani autorzy tj.: Hubert Klimko – Dobrzaniecki, Jacek Hugo – Bader, Wojciech Jagielski oraz Anna Janko.

Z tej okazji przypomniałyśmy także krótką historię naszego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz podziękowałyśmy dotychczasowej moderatorce Elżbiecie Jagodzińskiej za jej pracę i wkład w prowadzenie klubu.

Moje córki krowy” reżyserki Kingi Dębskiej to literacki debiut autorki, a film pod tym samym tytułem zdobył m.in. Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Książka niełatwa, prawdziwa,  poruszająca temat choroby rodziców i relacji rodzice- dzieci.

Wywołała ożywioną dyskusję na tematy nam najbliższe tj.: rodzina, zdrowie, życie czy śmierć.

Książkę na pewno zapamiętamy na długo, bo przecież (…) trzeba zrozumieć, że śmierć nie jest naszym wrogiem; ona jest częścią nas. Rodzimy się i umieramy. Gromadzimy dobra, a potem one tracą sens. Dlatego trzeba łapać chwile, bo tylko one zostają. Życie jest chwilką. Liczy się tylko chwilka, którą pamiętamy. Reszta nie ma znaczenia”.

Moderator Katarzyna Żukowicz

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *