English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Dyskusyjny Klub Książki

Wrześniowe spotkanie DKK

47

Wrześniowe spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki było okazją do świętowania 46 omówionej przez Klubowiczki pozycji. Klub Książki w Lubaczowie działa już bowiem 4,5 roku. W tym czasie odwiedzili nas znani i nagradzani autorzy tj.: Hubert Klimko – Dobrzaniecki, Jacek Hugo – Bader, Wojciech Jagielski oraz Anna Janko.

Z tej okazji przypomniałyśmy także krótką historię naszego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz podziękowałyśmy dotychczasowej moderatorce Elżbiecie Jagodzińskiej za jej pracę i wkład w prowadzenie klubu.

Moje córki krowy” reżyserki Kingi Dębskiej to literacki debiut autorki, a film pod tym samym tytułem zdobył m.in. Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Książka niełatwa, prawdziwa,  poruszająca temat choroby rodziców i relacji rodzice- dzieci.

Wywołała ożywioną dyskusję na tematy nam najbliższe tj.: rodzina, zdrowie, życie czy śmierć.

Książkę na pewno zapamiętamy na długo, bo przecież (…) trzeba zrozumieć, że śmierć nie jest naszym wrogiem; ona jest częścią nas. Rodzimy się i umieramy. Gromadzimy dobra, a potem one tracą sens. Dlatego trzeba łapać chwile, bo tylko one zostają. Życie jest chwilką. Liczy się tylko chwilka, którą pamiętamy. Reszta nie ma znaczenia”.

Moderator Katarzyna Żukowicz