Czytelnia dla Dorosłych

Wieczór poezji Urszuli Kopeć – Zaborniak

Gościem Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie była Urszula Kopeć – Zaborniak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Z zawodu bibliotekarka z zamiłowania poetka i pasjonatka gór. Pierwsza stypendystka Konkursu im. Olgi Rok. To właśnie dzięki tej nagrodzie Pani Urszula wydała swój debiutancki tomik poezji pt. „Data ważności”, który jest odbiciem jej fascynacji górami, dzielonej razem z mężem. Znajdziemy tu wiersze dedykowane najbliższym: mężowi, rodzicom, rodzeństwu i dziadkom.

Tomik stanowi swoistą podróż przez życie w towarzystwie bliskich. Dedykowany jest ukochanej babci Anielce.

Podczas wieczoru Poetka zdradziła m.in. w jakich okolicznościach powstawały jej wiersze, oraz jak tworzyła swój pierwszy tomik, który ukazał się w Serii Wydawniczej Salonu Literackiego.

Pani Urszula jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich, ale jak sama przyznaje najcenniejsza jest dla niej wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Haliny Poświatowskiej w kategorii „po debiucie” w 2017 roku.

W życiu zawodowym niewątpliwie największym wyróżnieniem jest tytuł Bibliotekarza Roku 2016.

Autorce życzymy dalszych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na nową powieść, nad którą właśnie pracuje.