Czytelnia dla Dorosłych

Wieczór poezji patriotycznej promujący tomik „Poeci Ziemi Lubaczowskiej w hołdzie Niepodległej”

W czwartek 29 listopada w Wypożyczalni dla Dorosłych odbyła się promocja tomiku „Poeci Ziemi Lubaczowskiej w hołdzie Niepodległej”. Tomik został wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Oleszycach, Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej oraz Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie.

W tomiku swoje wiersze o tematyce patriotycznej zamieścili lokalni poeci z Lubaczowa i okolic. Znajdują się tu utwory Krystyny Czerwiec, Józefa Furgały, Marii Grądzkiej – Kuczek, Józefy Kornagi, Barbary Mazurkiewicz oraz Zdzisława Polaka.

W czwartkowy wieczór zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wierszy w interpretacji samych poetów. Spotkanie wypełniła również muzyka. Pieśni patriotyczne wykonali młodzi artyści pod opieką Andrzeja Kindrata – dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.

W dalszej części spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Moja Niepodległa”. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się: Dorota Czerkowska ( I miejsce), Katarzyna Mnich (II miejsce) Szymon i Konrad Kudyba (III miejsce). Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Konkurs odbył się przy wsparciu Banku Pekao.

Wystawa prac konkursowych do obejrzenia w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *