English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Aktualności, Oddział dla Dzieci

Wieczór poezji papieskiej

0 9
Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

W poniedziałkowy wieczór 26 października 2015 r., zebrani w naszej bibliotece goście, mieli okazję wysłuchać wierszy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka. Wieczór ten poświęcony był twórczości Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klas III i V pod kierunkiem Aleksandry Bek, Haliny Zaniewicz, Małgorzaty Rzepy i Beaty Bundyry, wystąpili z programem pt: „Świat w słowach Jana Pawła II” zaprezentowanym z okazji 37 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły, włączając się kolejny raz w odchody Roku Jana Pawła II.
Miłą niespodzianką dla czytelników byli młodzi artyści, którzy już na wejściu zapraszali przybyłych gości do zwiedzania całej biblioteki, w kierunku wyznaczonym przez strzałki. Zwiedzając każdy dział, zarówno Wypożyczalnię , Oddział dla dzieci oraz korytarze biblioteki, uczestnicy wczorajszego spotkania mogli skompletować kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami z życia Papieża, opracowanego na podstawie książki Joanny Krzyżanek „ Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” oraz Jan Paweł II Święty. Od narodzin do kanonizacji 1920-2014”.
Przy dźwiękach jednej z ulubionych pieśni Jana Pawła II – „Barce”, goście układali puzzle z cytatami i wizerunkiem Papieża w tle. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci ulubionego przysmaku Karola Wojtyły- kremówki.
Wszyscy w ogromnym skupieniu słuchali słów Ojca Świętego Jana Pawła II, który całym swoim życiem dawał przykład tego, jak żyć i postępować.

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *