English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Oddział dla Dzieci

Wieczór poezji papieskiej

20
Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

W poniedziałkowy wieczór 26 października 2015 r., zebrani w naszej bibliotece goście, mieli okazję wysłuchać wierszy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka. Wieczór ten poświęcony był twórczości Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klas III i V pod kierunkiem Aleksandry Bek, Haliny Zaniewicz, Małgorzaty Rzepy i Beaty Bundyry, wystąpili z programem pt: „Świat w słowach Jana Pawła II” zaprezentowanym z okazji 37 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły, włączając się kolejny raz w odchody Roku Jana Pawła II.
Miłą niespodzianką dla czytelników byli młodzi artyści, którzy już na wejściu zapraszali przybyłych gości do zwiedzania całej biblioteki, w kierunku wyznaczonym przez strzałki. Zwiedzając każdy dział, zarówno Wypożyczalnię , Oddział dla dzieci oraz korytarze biblioteki, uczestnicy wczorajszego spotkania mogli skompletować kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami z życia Papieża, opracowanego na podstawie książki Joanny Krzyżanek „ Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” oraz Jan Paweł II Święty. Od narodzin do kanonizacji 1920-2014”.
Przy dźwiękach jednej z ulubionych pieśni Jana Pawła II – „Barce”, goście układali puzzle z cytatami i wizerunkiem Papieża w tle. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci ulubionego przysmaku Karola Wojtyły- kremówki.
Wszyscy w ogromnym skupieniu słuchali słów Ojca Świętego Jana Pawła II, który całym swoim życiem dawał przykład tego, jak żyć i postępować.

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów