Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wieczór poezji ks. Józefa Jana Dudka

Ucztę nie tylko dla ciała, lecz także dla ducha można było sobie zafundować 4 lutego (tłusty czwartek), kiedy to w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP w Lubaczowie odbył się wieczór poetycki ks. Józefa Jana Dudka promujący nowy tomik poezji pt.”Strofy Nieuczesane Serca Biciem Pisane”.

Księdza Dudka nie trzeba nikomu przedstawiać. Wszyscy znamy Go doskonale jako dobrego kapłana, menadżera, aktora, założyciela amatorskiego teatru Arka Lwowska, działającego od 1990 roku. Pomimo różnych „dziejowych zawirowań”, burz i niesprzyjających okoliczności Arka jest niezatapialna, płynie dalej i co najważniejsze zabiera na swój pokład nowe pokolenia.

Podczas wieczoru autor w licznym gronie przyjaciół z Arki Lwowskiej prezentował swój dorobek poetycki.
Wprawdzie jak wyraźnie zaznaczył jest przede wszystkim kapłanem, okazało się że jest też wrażliwym i dojrzałym poetą.

Tego wieczoru dużo dowiedzieliśmy się od samego Gościa o tym jak rodziło się jego powołanie do kapłaństwa, jak rozwijał się jego talent aktorski pod okiem profesorów z lubaczowskiego LO i Pani Czesławy Manasterskiej pracownicy naszej biblioteki.

Dzięki temu że jest duszpasterzem środowisk twórczych w gronie swoich znajomych ma tak znanych ludzi jak; Ernest Bryll, Marcin Styczeń, Paweł Kukiz, Justyna Steczkowska.
Spotkanie z księdzem Dudkiem dostarczyło wszystkim gościom wiele radości, duchowych przeżyć i miłych wspomnień.

Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie zaproszenia i oczekujemy nowych tomików poezji co będzie okazją do następnego spotkania.