English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Minione wydarzenia, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wieczór poezji z Grażyną Kowalską i Janem Rychnerem

Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki Grażyny Kowalskiej i Jana Rychnera, który odbędzie się 07.12.2016 roku o godz. 17.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

JAN RYCHNER z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, a z zamiłowania muzyk. Debiutował wydaniem tomiku pt. „Wiersze dla Ciebie” –  w 2000 roku.  W maju 2003 roku wydał drugi tomik wierszy pod  takim   samym tytułem, nakładem Wydawnictwa „Nowy Świat”.  W  2005 roku wydał tomik poezji pod tyt. ”Bal dnia  powszedniego” pod redakcją Oficyny Wydawniczej STON-2  w Kielcach. W roku 2007 ukazał się tomik wierszy religijnych i patriotycznych zatytułowany „Ze źródła wody czystej” Wydawnictwa „Adam” w Warszawie. W roku 2008 wydał tomik wierszy zatytułowany „Witryna małych szczęść”, wyd. STON – 2 w Kielcach. W marcu 2010 r ukazał się nowy tomik wierszy lirycznych pt. „Rosa Erotica” nakładem Oficyny Wydawniczej „ADAM”  w Warszawie. Wiersze publikowane są  w wielu periodykach, między innymi:   „Per Mariam”,  „Głos Nauczycielski”, „Własnym Głosem”, „Myśl Polska”,  „Ostra Brama nad Kamienną”. Od marca 2003 roku  jest  przewodniczącym  Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”.  W kwietniu 2011 roku odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GRAŻYNA  KOWALSKA – ur. 1959 roku  na warszawskim Grochowie, zamieszkuje  na stałe  w Warszawie, jest  humanistką, poetką.  Wychowuje  dwie córki,  Katarzynę i Monikę.  Posiada wykształcenie średnie techniczne. Pracuje zawodowo. Literatura to jej pasja, szczególnie jest jej bliska literatura  okresu   pozytywizmu. Zaczęła pisać wiersze w szkole średniej, początkowo były to wiersze okazjonalne. Pod koniec 2009 roku została członkiem Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”, przy Stowarzyszeniu Wspólnota Polska, który mieści się w Domu Polonii w Warszawie. Współpracuje ze znanym krytykiem literackim Janem Zdzisławem Brudnickim. Interesuje się także  fotografią artystyczną.  Wiersze jej  ukazały się  w almanachu  zatytułowanym „Krajobraz  stworzenia” wydanym przez Wydawnictwo  św. Macieja Apostoła  – Tarnowskie Góry. Od 2011 roku jest członkiem II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Wieczór poezji - Jan Rychner Grażyna Kowalska