English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Aktualności, Oddział dla Dzieci

Warsztaty biblioterapeutyczne II stopnia

0 8

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie organizuje w dniu 10-11 lutego 2016 ( w dniu 10.02 – środa, o godz. 13:00, a 11.02 – czwartek, o godz. 9:00) warsztaty II stopnia z zakresu biblioterapii prowadzone przez dr Wandę Matras-Mastalerz (adiunkta w IINiB Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu).

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i wykorzystania odpowiednich tekstów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Warsztaty rozwijają umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć biblioterapeutycznych z elementami arteterapii w bibliotekach oraz na zajęciach lekcyjnych, w świetlicach i przedszkolach. Pokazują różnorodne metody pracy z czytelnikiem, także z tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych i czytelniczych. Zajęcia poszerzają wiedzę z zakresu doboru i wykorzystania odpowiedniej literatury dla osób niechętnie czytających, z zaburzeniami dysleksji, ADHD oraz dla czytelników niepełnosprawnych i borykających się z różnymi problemami i lękami. Warsztaty poszerzone są o zagadnienia terapeutycznej wartości lektur szkolnych oraz o metody stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.

Koszt 2- dniowego szkolenia wynosi 150 zł.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapisywanie się w Oddziale dla Dzieci lub telefonicznie pod nr 16 632 93 50 w. 23 oraz dokonanie wpłaty w kasie biblioteki lub na rachunek bankowy do 5 lutego.

karta zgłoszenia na warsztaty

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *