Oddział dla Dzieci

Warsztaty biblioterapeutyczne I stopnia oraz III stopnia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie organizuje w dniach 18-19 kwietnia 2016 ( w dniu 18.04 –poniedziałek, o godz. 13:00 i 19.04 – wtorek, o godz. 13:00) warsztaty III stopnia z zakresu biblioterapii, natomiast warsztaty I stopnia odbędą się w dniach 19-20 kwietnia 2016 (w dniu 19.04- wtorek, o godz. 9.00 i 20.04- środa , o godz. 9.00) prowadzone przez dr Wandę Matras-Mastalerz (adiunkta w IINiB Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu).

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i wykorzystania odpowiednich tekstów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Warsztaty rozwijają umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć biblioterapeutycznych z elementami arteterapii w bibliotekach oraz na zajęciach lekcyjnych, w świetlicach i przedszkolach. Pokazują różnorodne metody pracy z czytelnikiem, także z tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych i czytelniczych. Zajęcia poszerzają wiedzę z zakresu doboru i wykorzystania odpowiedniej literatury dla osób niechętnie czytających, z zaburzeniami dysleksji, ADHD oraz dla czytelników niepełnosprawnych i borykających się z różnymi problemami i lękami. Warsztaty poszerzone są o zagadnienia terapeutycznej wartości lektur szkolnych oraz o metody stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.
Koszt 2- dniowego szkolenia wynosi 150 zł.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapisywanie się w Oddziale dla Dzieci lub telefonicznie pod nr 16 632 93 50 w. 23 oraz dokonanie wpłaty w kasie biblioteki lub na rachunek bankowy do 12 kwietnia 2016r.