English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Biblioterapia, Oddział dla Dzieci

Warsztaty biblioterapeutyczne I i III stopnia

W dniach od 18-20 kwietnia 2016 roku w Oddziale dla Dzieci odbyły się cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem warsztaty biblioterapeutyczne.

Fot. MBP

Warsztaty prowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz pracownik naukowy Katedry Bibliotekoznawstwa i Czytelnictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz certyfikowany biblioterapeuta Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, jedna z nich ukończyła III i zarazem ostatni stopień z zakresu biblioterapii, natomiast druga ukończyła I stopień.

W warsztatach obydwu grup udział wzięli nie tylko bibliotekarze, nauczyciele szkół i przedszkoli, ale też osoby chcące wykorzystać zdobyte umiejętności dla potrzeb własnych.

Dzięki zorganizowanym warsztatom uczestnicy III stopnia zdobyli umiejętności praktyczne z zakresu doboru i wykorzystania terapeutycznej literatury oraz do samodzielnego prowadzenia zajęć na podstawie własnego scenariusza. Uczestnicy serdecznie dziękują Pani Wandzie za wspaniale przeprowadzone zajęcia.