Aktualności, Minione wydarzenia

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA – VI edycja Rajdu Rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz „Szlakiem Wolności”

To już kolejna, VI edycja Odjazdowego Bibliotekarza organizowana przez naszą Bibliotekę, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką z filią w Lubaczowie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Baszni Dolnej, Stowarzyszeniem Na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Człowieka „Gwalbertówka”, SBP Koło Lubaczów oraz Fundacja Fenomen.

W akcji biorą udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek oraz rowerów. Nasz Odjazdowy Bibliotekarz staruje o godz. 9:00. Zbiórka przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, gdzie należy zgłosić chęć udziału w akcji. Tym razem trasa prowadzi z Lubaczowa przez Karolówkę, Borową Górę, Podlesie, Basznię Górną oraz Kresową Osadę w Baszni Dolnej. Podróżować będziemy przez miejsca upamiętniające odzyskanie niepodległości. Rajd został zgłoszony do oficjalnych obchodów w ramach programu „Niepodległa”. Akcję zakończymy na płycie rynku w Lubaczowie.