English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Aktualności, Konkursy

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego i wernisaż wystawy „Lubaczowskie lasy w obiektywie”

0 30

W piątek (18.12.2015) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Lubaczowskie lasy w obiektywie”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Nadleśnictwo Lubaczów.  Uczestnicy konkursu uczestniczyli w wernisażu wystawy nadesłanych zdjęć.

Na konkurs wpłynęło 310 fotografii wykonanych przez 37 uczestników. Pierwsze miejsce oraz nagrodę w wysokości 750 zł zdobyła Justyna Grabas za zdjęcie pt. „Poranna mgła”, drugie miejsce – 600 zł Emilia Sobczak za zdjęcie pt. „Ścieżka – The Path”, trzecie miejsce – 500 zł Maciej Sopel za zdjęcie pt. „Wodospad – Polanka Horyniecka”. Ponadto komisja przyznała siedem równorzędnych wyróżnień. Otrzymali je: Anna Dańków za zdjęcie pt.  „Krwawy zachód”, Robert Kryla – „Cmentarz Greckokatolicki w Sieniawce”, Barbara Mazurkiewicz – „Nad rozlewiskiem – okolice Horyńca – Zdroju”, Tomasz Michalski – „Przy drodze – samotny krzyż przy leśnej drodze w Borowej Górze”,  Tomasz Mielnik (podwójne wyróżnienie za dwa zdjęcia) „Chmura śniegowa nad lasem” i „Werchrackie lasy jesienią” oraz Maciej Sopel – „Aleja Lipowa jesienią”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, osoby nagrodzone i wyróżnione także nagrody książkowe, ponadto osoby, które zdobyły I, II i III miejsce otrzymały grawertony i nagrody pieniężne. Głównym fundatorem nagród było Nadleśnictwo Lubaczów.

Podczas wernisażu referaty dotyczące bogactwa fauny i flory lubaczowskich lasów oraz zabytków znajdujących się na ich terenie wygłosili Grzegorz Szafran, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów oraz Janusz Mazur,  historyk sztuki, kustosz Muzeum Kresów w Lubaczowie.
Część artystyczną wernisażu przygotowała młodzież z Miejskiego Domu Kultury pod kierunkiem Andrzeja Kindrata

Wszystkim uczestnikom, a także sponsorom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *