Aktualności

Ucz się od mistrzów i rozwijaj swoje umiejętności! Warsztaty pisarskie w WiMBP w Rzeszowie

Ucz się od mistrzów i rozwijaj swoje umiejętności! Warsztaty pisarskie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

Wszystkie pełnoletnie osoby piszące i zainteresowane twórczością literacką, pragnące rozwijać tę umiejętność, zapraszamy na warsztaty pisarskie, które odbędą się w dniach 17-21 października 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie.

warsztaty-wimbpwr

Cykl warsztatów obejmuje pięć spotkań, w następujących po sobie dniach, w godzinach od 9.00 do 15.00. Zajęcia poprowadzą czołowi polscy pisarze o znaczącym dorobku twórczym, którzy rozmawiać będą z uczestnikami warsztatów o poszczególnych etapach pracy nad książką i o warsztacie pisarskim oraz udzielą im cennych wskazówek, konsultując teksty napisane przez nich podczas warsztatów. Jeden warsztatowy dzień będzie okazją do zapoznania się z zasadami redagowania tekstu i procesami wydawniczymi.

Harmonogram warsztatów:

Inga Iwasiów – 17 października (poniedziałek),

Wit Szostak – 18 października (wtorek),

Jan Wolski – 19 października (środa),

Łukasz Orbitowski – 20 października (czwartek),

Michał Olszewski – 21 października (piątek).

Można zgłosić akces uczestnictwa w całym cyklu (5 spotkań) lub w wybranych warsztatach. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 lipca 2016 r. drogą mailową na adres warsztaty@wimbp.rzeszow.pl, obowiązkowo poprzez formularz Karta zgłoszenia na warsztaty pisarskie. Uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni na podstawie próbki własnego tekstu prozatorskiego (maksymalnie do 9 000 znaków), stanowiącego obowiązkowy załącznik do formularza.

Regulamin naboru i uczestnictwa w warsztatach umieszczono poniżej w załączonych plikach.

Warsztaty są organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie w ramach projektu Spotkania pod znakiem Pegaza dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet: Promocja czytelnictwa.

Relacje:

• Wywiad Pani Barbary Chmury – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie udzielony Justynie Piekło – dziennikarce Polskiego Radia Rzeszów do audycji Aliny Pochwat-Cichej: „Ślady Pegaza”, na temat warsztatów pisarskich, 24 czerwca 2016 r.   >>  nagranie
  • Nowy projekt WiMBP w Rzeszowie połączy pokolenia! – wywiad udzielony Aleksandrze Ciemierkiewicz – dziennikarce Radia Eska, na temat projektu „Spotkania pod znakiem Pegaza”, 21 maja 2016 r. http://rzeszow.eska.pl/newsy/nowy-projekt-wimbp-w-rzeszowie-polaczy-pokolenia/179040

Pliki do pobrania:

karta_zgloszenia_na_warsztaty_pisarskie.docx  karta_zgloszenia_na_warsztaty_pisarskie.docx

Karta zgłoszenia – plik docx

karta_zgloszenia_na_warsztaty_pisarskie.pdf  karta_zgloszenia_na_warsztaty_pisarskie.pdf

Karta zgłoszenia – plik pdf

regulamin_naboru_i_uczestnictwa_w_warsztatach_pisarskich.docx  regulamin_naboru_i_uczestnictwa_w_warsztatach_pisarskich.docx

Regulamin naboru i uczestnictwa – plik docx

regulamin_naboru_i_uczestnictwa_w_warsztatach_pisarskich.pdf  regulamin_naboru_i_uczestnictwa_w_warsztatach_pisarskich.pdf

Regulamin naboru i uczestnictwa – plik pdf