English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Tydzień Edukacji Globalnej 2015

1

 

Ruszył Tydzień Edukacji Globalnej 2015 pod hasłem. „Urzeczywistnianie równości”. Miejska Biblioteka Publiczna z tej okazji zaprasza na zajęcia edukacyjne, ekspozycję książek i wystaw propagujących oszczędzanie wody pitnej i odpowiedzialne nią gospodarowanie.

Tydzień Edukacji Globalnej 2015 (16-22 listopada) to czas organizacji imprez w całej Polsce mających na celu zarówno celebrowanie samej dziedziny edukacji globalnej, jak i popularyzowanie podejmowanych w jej zakresie zagadnień. W Lubaczowie poruszany będzie problem oszczędzania wody pitnej i ukazywanie przyczyn i konsekwencji jej braku.

MBP chce zainteresować tematyką edukacji globalnej nie tylko młodzież gimnazjalną, ale też dzieci licealistów i seniorów. W tym celu, co roku z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej lubaczowska biblioteka planuje zajęcia i wystawy dotyczące TEG. Od poniedziałku w MBP eksponowane są książki, które mogą zachęcić czytelników MBP do zgłębiania swej wiedzy na temat globalnych problemów współczesnego świata np. konieczności zrównoważonego rozwoju, szanowania praw człowieka, gospodarki odpadami, odpowiedzialnej konsumpcji.

Spotkania z gimnazjalistami mają uświadomić młodzieży, w jaki sposób wykorzystywać zasoby wody. Aktualnie w Polsce nie często porusza się temat sytuacji, gdy dostęp do wody pitnej, w zasadzie nieograniczony, może ulec zmianie. Kłopoty z dostępem do wody pitnej mogą dotyczyć obecnych nastolatków  w czasie ich  dorosłego życia. Już dziś powinniśmy o tym wiedzieć, oszczędzać wodę i gospodarować tym dobrem w sposób odpowiedzialny.

eg 2eg 3

 

 

 

 

 

 

MBP w Lubaczowie Tydzień Edukacji Globalnej realizuje w ramach projektu „Globalnie-Lokalnie-Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej w bibliotekach publicznych”, który jest organizowany przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r.

polska p