Oddział dla Dzieci

Teatrzyk Kamishibai- Zabawny ptaszek

W dniu wczorajszym w Oddziale dla Dzieci zaprezentowaliśmy w formie teatrzyku Kamishibai książkę Jennifer Yerkes pt. „Zabawny ptaszek” dla uczniów kl. I b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie .

Kamishibai jest tradycyjną japońską sztuką opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na planszach z kartonu wkładanych do małej drewnianej skrzynki nazywanej butai. Następnie pierwszoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące historii ptaszka oraz takich wartości jak przyjaźń, oryginalność oraz odmienność: dlaczego ptaszek był zabawny?, dlaczego postanowił iść w świat?, czy ładnie jest śmiać się z tego, że ktoś jest inny niż my?, co się stało, gdy ptaszek wzbogacił się o kolekcję pięknych rzeczy?, jaki stał się przez zgromadzone piękne przedmioty?, o co musiał się troszczyć mając tyle pięknych przedmiotów?, jaki nowy pomysł pojawił się w jego głowie?, kto to jest przyjaciel?, czy warto mieć przyjaciół i dlaczego?, co się stało, gdy ptaszek zadbał o swoich przyjaciół?. Przyszedł też czas na część plastyczną- dorysowanie ogona do konturu ptaszka. Powstały piękne małe arcydzieła.

Z historii zabawnego ptaszka wyciągnęliśmy wspólnie wniosek, że warto mieć przyjaciół, bo na nich zawsze można liczyć w potrzebie.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *