Aktualności, Oddział dla Dzieci

Świąteczne Warsztaty Artystyczne w Miejskiej Bibliotece

Świąteczne Warsztaty Artystyczne w MBP Lubaczów

W dniach 7-12 grudnia b.r. z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostały zorganizowane Świąteczne Spotkania Międzypokoleniowe. Warsztaty skierowane były do członków stowarzyszeń, działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz najmłodszych czytelników MBP w Lubaczowie. Celem głównym projektu była promocja aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Warsztaty były świetną formą integracji międzypokoleniowej. Podczas warsztatów dzieci i osoby niepełnosprawne robiły ozdoby choinkowe i kartki świąteczne, którymi przystroiły bibliotekę. Wielką niespodzianką dla najmłodszych było spotkanie ze Św. Mikołajem, który przeczytał bajkę dzieciom i rozdawał prezenty. Na zakończenie, po słodkim poczęstunku wszyscy wspólnie ubierali choinkę przed budynkiem biblioteki. Uśmiechnięte buźki dzieci świadczyły o udanej zabawie.

Galeria >>