Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

10 listopada 2015 r. Jacek Hugo-Bader
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie

W tym dniu nasza biblioteka gościła znanego i cenionego dziennikarza, reportażystę i podróżnika Jacka Hugo-Badera. Sala czytelni wypełniona po brzegi gromkimi brawami przywitała gościa. Spotkanie prowadziła Pani Maria Magoń, która zgrabnie przenosiła dyskusję z jednej książki na drugą. Jacek Hugo-Bader jest autorem kilku książek i bardzo wielu reportaży drukowanych przez Gazetę Wyborczą. Ulubionym rejonem Europy, który przemierzył wzdłuż i wszerz są kraje byłego Związku Radzieckiego i Azji. To właśnie książki pt. „Biała gorączka”, W rajskiej dolinie wśród zielska”, „Dzienniki kołymskie” są zapisem cennych rozmów, wrażeń, doświadczeń i spostrzeżeń z podróży po tych krajach. Autor określa samego siebie jako reportażystę nie salonowego, lecz trotuarowego, który dociera do ludzi ciekawych, opuszczonych, zagubionych, ale kochających swoje małe i duże ojczyzny.
Zupełnie inny klimat ma najnowsza książka pt. : „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, w której opisuje wyprawę poszukiwawczą. Książka rewelacyjna, naszpikowana emocjami.
Zgromadzeni na spotkaniu goście wykazali się dużą znajomością twórczości Jacka Hugo-Badera, co niewątpliwie ucieszyło autora i bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji.
Po spotkaniu autor bardzo chętnie podpisywał książki przyniesione przez czytelników i pozował do pamiątkowych zdjęć.
Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Pobyt Jacka Hugo-Badera w naszej bibliotece był finansowany przez Instytut Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fot. MBP Lubaczów