Aktualności, Oddział dla Dzieci

Spotkanie z Babcią Grunią w bibliotece

DSC_0226mW dniu 8 kwietnia 2015 r. gościliśmy w naszej bibliotece Babcię Grunię, czyli Edytę Zarębską, która wraz z mężem Robertem przeprowadziła wspaniałe spotkanie literacko-muzyczne pt. „Śpiewająca Biblioteka” z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, którzy z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści Babci Gruni o tym, w jaki sposób powstała bajka, o tajemnicach z jej życia, które skłoniły ją do pisania książek dla dzieci. Miały również okazję, dzięki talentowi Pani Edyty zobaczyć, jak powstają ilustracje do jej książek. Pani Edyta, oprócz tego, że jest pisarką, ilustratorką, maluje również obrazy. Jest też współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści Babci Gruni”. Do zabawy z dzieciakami włączył się Pan Robert, który nie tylko czytał bajki, ale też zadawał zagadki oraz grał i śpiewał piosenki autorskie. Nauczył także uczestników spotkania pierwszą zwrotkę piosenki „Mądra rzeka”, którą wszyscy wspólnie zaśpiewali :

Nie za górą, nie za lasem
Płynie sobie mądra rzeka
Czemu rzeka, taka mądra
Obok stoi Biblioteka
Jest tam mostek, a na mostku
Siedzą czytelnicy mali
Rzeka słyszy jak się chwalą
Co ostatnio przeczytali.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek z autografem autorki.

Niespodzianką imprezy było rozstrzygnięcie konkursu „Najlepszy Czytelnik 2014 Roku”. Nagrodzono dyplomami, książkami i firmowymi kubeczkami  dziesięciu czytelników Oddziału dla Dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Wyróżnieni są nie tylko wielkimi miłośnikami pisanego słowa, ale także aktywnymi czytelnikami biblioteki.