Czytelnia dla Dorosłych, Konkursy

Spotkanie z Krzysztofem Piersą oraz ogłoszenie wyników konkursu „Więcej czytania mniej oglądania!”

10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą pasjonatem gier komputerowych i fantastyki w każdej jej formie (komiks, gra, film, książka) autorem opowiadań i scenariuszy oraz książki pt. „Komputerowy Ćpun” dotyczącej uzależnienia od komputera.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu lubaczowskiego. Mieli oni okazję zapoznać się z opinią na temat wirtualnych pasji wyrażonych przez osobę, która była uzależniona od gier komputerowych. Dzieci dowiedziały się jak cienka jest granica pomiędzy rozrywką a uzależnieniem, po czym poznać że ktoś jest uzależniony, o tym że gry wcale nie rozwijają naszej wyobraźni, nie pomagają w nauce i nie nie zapewniają sukcesów w realnym życiu, są za to sposobem na marnowanie czasu, ponadto rodzą agresję, sprzyjają depresji, powodują też liczne dolegliwości fizyczne.

W książce „Komputerowy Ćpun” Krzysztof Piersa przedstawia swoją historię, opowiada jak powoli wchodził w wirtualny świat i o tym jak rozrywka, a następnie pasja zamieniała się w uzależnienie. Autor dzieli się swoim doświadczeniem, radzi jak wyjść z uzależnienia od komputera.

Jest to pierwsza taka książka w Polsce. Może ona stanowić punkt wyjścia do wspólnego dialogu, pomiędzy graczem i jego otoczeniem. Pomaga zrozumieć zarówno uzależnionym jak i ich przyjaciołom i rodzicom, czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające.

Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pod hasłem: „Więcej czytania mniej oglądania!” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Lubaczowie, Siecią współpracy psychologów i pedagogów, Powiatową Biblioteką Publiczną w Lubaczowie oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich koło Lubaczów. Za najlepszy plakat promujący czytelnictwo komisja konkursowa uznała pracę Patrycji Mazurkiewicz z Publicznego Gimnazjum w Rudzie Różanieckiej.

Protokół konkursu „Więcej czytania mniej oglądania” 2017

Główną nagrodą był czytnik e-booków, zaś pozostałe  nagrody to niespodzianki, wśród nich znalazły się książki podarowane zdobywcom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przez Krzysztofa Piersę.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *