English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Czytelnia dla Dorosłych, Minione wydarzenia

Spotkanie autorskie z Orą Regev – Heumann, Festiwal Kultur i Kresowego Jadła

Już za kilka dni rusza Festiwal Kultur i Kresowego Jadła w Baszni Dolnej, który od dwunastu lat przyciąga na Roztocze prawdziwe tłumy.

Jego znaki to po pierwsze kuchnia, której nie można się oprzeć. Pierogi, cepeliny, kartacze czy solianka. Po drugie, muzyka – mazurki, kujawiaki, czy dumki rodem z Kresów. Są też ludzie o niecodziennych pasjach. Do tego okazja, by ulepić naczynia z gliny zrobić z drewna łyżkę. Krótko mówiąc – pokochać Roztocze. Tegoroczny Festiwal Kresowy rozpocznie się 31 lipca potrwa do 7 sierpnia.

fkikj2016

Z tej okazji zapraszamy Państwa na spotkanie z Panią Orą Regev – Heumann, autorką książki pt. „A rzeka nadal płynie…”, córką żydowskich emigrantów z Polski, autorką wspomnien związanych z Lubaczowem za czasów II wojny światowej.

Ora Regev - Heumann