English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Czytelnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Moniką Rakusą w Wypożyczalni dla Dorosłych

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie była Monika Rakusa pisarka, psycholog oraz psychoterapeutka.

Mieszka w Warszawie, ma dwoje dzieci. Jest członkinią stowarzyszenia „Drugie Pokolenie” oraz zdeklarowaną feministką. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią „39’9”. Kolejne powieści autorki to „Żona Adama” oraz zbiór opowiadań pt. „Cień”. W roku 2010 ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci -„Baśnie dla Antosia”.

Spotkanie autorskie było okazją do rozmów na wiele różnych tematów, które autorka porusza również w swoich książkach m.in. o prawach kobiet, ich roli w dzisiejszym świecie, równouprawnieniu, macierzyństwie, kryzysie wieku średniego oraz związkach. Bardzo ważnym zagadnieniem w twórczości autorki jest Holokaust. Przeżycia wojenne matki – Żydówki oraz jej choroba odcisnęły piętno na życiu pisarki. Całe jej pisarstwo zrodziło się jak sama mówi z wykluczenia oraz niepełnosprawności.

Pani Monika opowiedziała również o swojej pracy dla Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, gdzie pracowała jako koordynator projektu, dotyczącego polskich świadków zagłady. Dzięki temu projektowi nawiązała współpracę z dr. Zygmuntem Kubrakiem oraz miała okazję po raz pierwszy odwiedzić Lubaczów.

Autorka odpowiadała na liczne pytania czytelników oraz zdradziła że obecnie pracuje nad nową książką.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *