Aktualności, Konkursy

Rozstrzygnięcie XVIII edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”

Na konkurs historyczny wpłynęły 24 prace przygotowane przez 35 uczestników, zgłoszonych przez 12 opiekunów z 6 szkół z terenu powiatu.
Komisja postanowiła przyznać jedno pierwsze miejsce, trzy równorzędne drugie miejsca, jedno trzecie oraz trzy równorzędne wyróżnienia.
Na konkurs plastyczny wpłynęło 70 prac 74 uczestników, zgłoszonych przez 12 opiekunów z 10 szkół.
Komisja konkursowa przyznała jedno pierwsze miejsce, dwa równorzędne drugie miejsca oraz trzy równorzędne trzecie, ponadto jury przyznało piętnaście równorzędnych wyróżnień.
Na konkurs fotograficzny wpłynęło 18 kompletów zdjęć, 19 uczniów, zgłoszonych przez 9 opiekunów z 5 szkół. Komisja konkursowa przyznała jedno pierwsze miejsce, jedno drugie i dwa równorzędne trzecie oraz cztery równorzędne wyróżnienia

Wszyscy  laureaci konkursu oraz wszyscy opiekunowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Osoby, które zdobyły I, II i III miejsce otrzymały ponadto XIX tom Rocznika Lubaczowskiego, jednodniówkę „Lubaczów”, pamiątkowe kubki. Osobom, które zostały wyróżnione otrzymały nagrody książkowe, pamiątkowe kubki oraz jednodniówkę „Lubaczów”. Laureatom, którzy zajęli pierwsze miejsca w konkursie historycznym i plastycznym wręczono tablety, a fotograficznym – aparat fotograficzny. Ponadto laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz członkowie komisji konkursowych otrzymali pamiątkowe statuetki.
Organizatorami tegorocznej edycji byli:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie,
Urząd Miejski w Lubaczowie
Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie
Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej
Studio fotograficzne Foto Centrum Henryk Wacnik w Lubaczowie
Część artystyczną przygotował Tobiasz Ługowski, uczeń z Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierownictwem Pana Marka Majchera.

Wsparcia finansowego bibliotece udzieliła firma „EACTIVE wiemy jak” z Wrocławia (https://www.eactive.pl/).

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, a także sponsorom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy.

Protokół prac historycznych – pdf

Protokół prac plastycznych – pdf

Protokół fotograficzny – pdf

I nagroda w konkursie „Wiem wszystko o mojej miejscowości” – „Kamienne krzyże bruśnieńskie Polanki Horynieckiej i okolicy” – Dominika Czarny