Konkursy, Oddział dla Dzieci

Podsumowanie konkursu „Las z mojej książki”

W dniu dzisiejszym zorganizowane zostało uroczyste podsumowanie konkursu edukacyjno-plastycznego „Las z mojej książki”, który w tym roku został zorganizowany pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ TWORZENIA.

Hasło to nawiązuje do hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Przez słowa „dowolność tworzenia” organizatorzy konkursu rozumieją dowolność technik plastycznych zastosowanych podczas wykonywania prac (wyłączone zostały prace przestrzenne). Organizatorami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie i Nadleśnictwo Lubaczów- fundator nagród. Nagroda główna Grand Prix została ufundowana przez Katarzynę i Piotra Fircowiczów właścicieli gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Pszczelinach- Bieszczady.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego w następujących kategoriach wiekowych:

• Kategoria I: uczniowie klas I-III szkół podstawowych
  • Kategoria II: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
  • Kategoria III: uczniowie klasy VII szkół podstawowych oraz II-III szkół gimnazjalnych

CELE KONKURSU

• rozbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania lasem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem
  • popularyzacja czytelnictwa,
  • rozwijanie umiejętności plastycznych.

Przedmiotem konkursu było wykonanie samodzielnej i indywidualnej pracy plastycznej – przedstawiającej las ze swojej ulubionej książki. Maksymalny rozmiar pracy: format A3, w przypadku prac wyklejanych grubość pracy nie powinna była przekraczać 0,5 cm.

Prace należało złożyć w terminie do 27 kwietnia. Dla laureatów konkursu zostały przygotowane nagrody (plecaki, torby sportowe, piłki, maskotki) ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów.

Komisja w składzie:

Stanisław Sobczyk
Elżbieta Wawrzyniec
Katarzyna Marko

podjęła decyzję, aby przyznać:

w kat. klas gimnazjalnych:

• I miejsce: Michał Gałas, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie

• Wiktoria Skiba, Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej
  • Julia Hanus, Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej
  • Bartłomiej Adamczuk, Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej

Nagrodę Grand Prix (weekendowy pobyt dla całej rodziny w Bieszczadach) otrzymuje Amelia Pałczyńska z kl. VII SP Nr 1 w Lubaczowie.

Całą uroczystość uświetnił filmik „W dechę film o drewnie”, mówiący o wielu pożytkach płynących z lasu. Las to jakby fabryka wytwarzająca drewno oraz owoce leśne, grzyby i zioła, nie może go więc zabraknąć. Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!

Protokół konkursu Las z mojej książki 2018