English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Aktualności, Oddział dla Dzieci

Podsumowanie ferii 2016 w Oddziale dla Dzieci

0 23

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie rozpoczęły się występem aktorów z krakowskiego Teatru Maska, którzy zaprezentowali spektakl pt.” Ostatnia Książka Świata”. Była to wspaniała podróż do krainy wyobraźni. Wszyscy zgodnie przyznali, że czytanie rozwija i jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
W Światowym Dniu Kota słuchaliśmy opowiadania pt. „Niepraktyczny kot”, które czytała pani Magdalena Grzegorczyk. Dzieci z ciekawością słuchały o tym, jak zajmować się kotem i czego najbardziej potrzebują nasi ulubieńcy.

Kolejny dzień ferii przyciągnął pasjonatów skał i minerałów. W ten niezwykły świat kamieni wprowadził licznie zgromadzone dzieci- dr geologii Miłosz Huber, wyświetlając prezentację multimedialną. Uczestnicy dowiedzieli się o pochodzeniu skamieniałości i przekształcaniu się skał. W naszej bibliotece gościli również uczestnicy Football Academy, którzy brali udział w zajęciach z języka angielskiego, konkursach gier planszowych oraz innych atrakcjach przygotowanych w ramach ferii.
Przez dwa dni drugiego tygodnia ferii, dzieci poznawały zabytki i atrakcje Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Szlifowały język angielski, rysowały kontury map i kolorowały zabytki. Powstały cztery wspaniałe plansze prezentujące prace dzieci.

Ferie zakończyliśmy spektaklem w wykonaniu aktorów Teatru Bazyl „Baśń o Mrozie” na podstawie jednej z najpiękniejszych rosyjskich baśni. Dzieci z uwagą i zaangażowaniem śledziły losy bohaterów. Dzięki wspaniałej grze aktorów publiczność przeniosła się w baśniowy świat śniegu, mrozu i magii. Spektakl okazał się wielkim sukcesem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę podczas ferii i zapraszamy do korzystania z usług biblioteki.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *