Oddział dla Dzieci

Po raz kolejny piłkarze dołączyli do akcji Zaczytani

W dniu 2 kwietnia na hali Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie odbył się turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa +35.

Fot. MBP

Podobnie jak w poprzednich edycjach warunkiem uczestnictwa w turnieju było wpisowe w formie książki, przyniesionej lub zakupionej na stoisku zorganizowanym przez bibliotekarzy. Także kibice, którzy przybyli na halę, aby obejrzeć swoich faworytów, przynosili ze sobą cegiełkę, bajkę dla dzieci lub książkę o tematyce młodzieżowej. A było na co popatrzeć!!!

Turniej wygrała drużyna „Weterani” Lisie Jamy & Krowica, drugie miejsce zajęła drużyna RWKS Sparta Biłgoraj, zaś trzecie miejsce zdobyła drużyna „Traper” z Lubaczowa.

W tym dniu jednak nie wynik był najważniejszy, ale świetna zabawa oraz sportowa postawa, zarówno zawodników, jak i kibiców, mieszkańców Lubaczowa, którzy po raz kolejny udowodnili, że warto pomagać i swoją pasją pomagania, zarażać innych. W sobotę udało się zebrać całe pudło bajek i książek, tj. 123 pozycje, które zostaną przekazane dla podopiecznych świetlicy przy parafii w Jaworowie prowadzonej przez ks. Marka Niedźwieckiego, gdzie utworzymy nową „Zaczytaną” biblioteczkę.

W tym miejscu Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie pragnie bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom akcji: Panu Krzysztofowi Szpytowi Burmistrzowi Miasta Lubaczowa oraz Panu Waldemarowi Łuczakowi Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie. Za ogromne zaangażowanie słowa podziękowania kierujemy także do Pana Jerzego Siryka – kapitana drużyny „Traper” Lubaczów. Dziękujemy gospodarzowi obiektu – Panu Witoldowi Dubanikowi, Dyrektorowi PG nr 2 w Lubaczowie, Paniom z KGW w Wólce Krowickiej i Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie, które przygotowały poczęstunek dla sportowców oraz drużynom biorącym udział w turnieju i akcji „ZACZYTANI”: Traper Lubaczów, Polak Team, RWKS Sparta Biłgoraj, Weterani Lisie Jamy & Krowica, oraz Team Horyniec- Zdrój.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli, pasjonatów sportu i czytania uda się stworzyć biblioteczkę z wartościowymi książkami dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do świetlicy w Jaworowie.