Aktualności

Park Niepodległościowy oraz ścieżka edukacyjna przypominającą historię Karolówki

12 października uroczyście otworzono Park Niepodległościowy oraz ścieżkę edukacyjną przypominającą historię Karolówki.

„100 lip na 100-lecie niepodległości Polski”- pod takim hasłem odbyła się międzypokoleniowa akcja, która miała na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz trzech lokalnych bohaterów: Karola Baumana, Karola Sandera oraz Karola Świstowicza. Po okolicznościowych wystąpieniach, zarówno władz Gminy Lubaczów, dra Zygmunta Kubraka – lokalnego historyka jak również potomków Karoli, nastąpił moment poświęcenia sadzonek oraz zasadzenie trzech dębów, które mają przypominać o zasługach lokalnych patriotów. Dęby zostały posadzone w centralnym miejscu placu przez potomków trzech Karoli. Następnie do sadzenia lip przystąpili zaproszeni goście oraz mieszkańcy Młodowa i Karolówki, a także dzieci i młodzież.
Każde drzewko zostało opatrzone numerem oraz nazwiskami osób, które dokonały posadzenia. Dzięki temu utworzono rejestr, w którym zostały zapisane wszystkie lipy wraz z ich „właścicielami”.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Kresowa Niepodległa” zostało dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA NA LATA 2017 -2022 W RAMACH PROGRAMU DOTACYJNEGO „Niepodległa”