Odjazdowy Bibliotekarz 2018, Szlakiem Wolności – film z rajdu

Zapraszamy do obejrzenia filmu z rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz – Szlakiem Wolności. W sobotę 12 maja 2018 roku odbyła się już VI edycja „Odjazdowego Bibliotekarza”. Tegoroczna akcja zgromadziła rekordową ilość 140 uczestników, a sam rajd został zgłoszony do oficjalnych obchodów w ramach programu „Niepodległa.” W akcji udział wzięli bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek oraz rowerów.

Trasa rajdu prowadziła z Lubaczowa przez Karolówkę, Borową Górę, Podlesie, Basznię Górną oraz Kresową Osadę w Baszni Dolnej. Podróżowaliśmy przez miejsca upamiętniające odzyskanie niepodległości. O miejscach tych opowiadała Barbara Łuczkowska z Muzeum Kresów w Lubaczowie. Nad prawidłowym przebiegiem przejazdu czuwały służby mundurowe: policja oraz straż graniczna wspierane przez pana Wojtka Kułakowskiego.

Jazdę uczestnikom rajdu umilała muzyka m.in. polskie piosenki patriotyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej czytane przez panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej Bibliotece i Daniela Pilipa, który od pierwszej edycji prowadzi rajd. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy serdecznie na kolejną edycję. Firmom, osobom prywatnym, ludziom dobrej woli, którzy wsparli nasze działania serdecznie dziękujemy