English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Español ES
Minione wydarzenia

Odjazdowy Bibliotekarz 2016 – film z rajdu rowerowego

14 maja po raz czwarty bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy jazdy rowerowej wybrali się na rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”, który ma na celu promowanie bibliotek, czytelnictwa, a także integrację społeczności lokalnej z bibliotekarzami.

Tegoroczny rajd nasza biblioteka zorganizowała przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego filia w Lubaczowie oraz Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Oleszycach.

O godz. 9.00 osiemdziesięcio osobowa grupa w asyście policji i straży granicznej wyruszyła  w trasę, która wiodła przez Hurcze, Borchów, Oleszyce i Futory. Jazdę na rowerach uczestnikom rajdu umilała muzyka, a także dowcipny Pan Daniel Pilip, któremu bardzo dzielnie asystowały Panie: Władysława Serafin, Barbara Baniowska i Elżbieta Wawrzyniec, które czytały wiersze o wiośnie, fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza, jego życiorys, gdyż rok 2016 jest rokiem tego pisarza. Pokonując wytyczoną trasę mogliśmy też słuchać śpiewu ptaków i podziwiać piękne krajobrazy.

W Oleszycach dołączyła do nas grupa czytelników z tamtejszej biblioteki. Powitaliśmy ich tańcem, gromkimi brawami i ruszyliśmy w dalszą trasę na Futory. Tam czekała na nas Pani Ewa Kaczmarczyk dyrektor biblioteki w Oleszycach, oraz Pani Anna Hypiak opiekun świetlicy z poczęstunkiem w postaci kawy, herbaty, pysznych drożdżowych rogalików, a także kiełbasek z grilla. Wzmocnieni posiłkiem uczestnicy rajdu wzięli też udział w konkursach przygotowanych przez bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zwycięzcy konkursów zostali obdarowani nagrodami i oczywiście gromkimi brawami.

Ok. godz. 12:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lubaczowa. Podczas całego rajdu towarzyszył nam Pan Wojciech Kułakowski, który pilotował całą grupę i pilnował porządku na trasie, a słowami „ jeszcze po troszeczkę, jeszcze po troszeczkę pokonamy tę góreczkę” motywował wszystkich do dalszej jazdy.

Metą naszego rajdu był lubaczowski rynek, gdzie Pani Dyrektor Katarzyna Pelc-Antonik podziękowała wszystkim, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a więc policji, straży granicznej, opiece medycznej oraz wszystkim uczestnikom.

Organizując rajd, kreujemy pozytywny wizerunek bibliotekarzy i bibliotek, propagujemy model aktywnego stylu życia, a czytając poezję uwrażliwiamy społeczeństwo na twórczość. Z roku na rok akcja „Odjazdowy Bibliotekarz” zyskuje nowych uczestników i cieszy się coraz większą popularnością.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim ludziom i instytucjom, które przyczyniły się do tego, by tegoroczna akcja głęboko zapadła w pamięci wszystkim uczestnikom.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *