Odbudowa księgozbioru Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

Drodzy czytelnicy, miłośnicy książek!

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy nie przeszli obojętnie obok informacji o pożarze w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie i dołączyli się do zbiórki książek prowadzonej przez MBP w Lubaczowie. Przypominamy, że w pożarze całkowitemu zniszczeniu uległ sprzęt komputerowy oraz meble biblioteczne. Częściowo został zniszczony również księgozbiór w Wypożyczalni dla dorosłych. Najbardziej ucierpiały nowości wydawnicze i audiobooki, zwłaszcza literatura piękna, szczególnie fantastyka, książki podróżnicze, beletrystyka dla pań oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu wczorajszym MBP w Lubaczowie przekazała paczkę z darami od naszych czytelników oraz Księgarni Nova w Rzeszowie/ o Lubaczów. Za wielkie serce i pomoc w odtworzeniu straconych zbiorów, raz jeszcze w imieniu Biblioteki w Cieszynie serdecznie dziękujemy.