Wypożyczalnia dla Dorosłych

Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski w MBP

W dniu 11 października 2018 Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie zorganizował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Uczestnikami spotkania byli członkowie Koła i innych Kół Terenowych, osoby aktywnie działające na rzecz Polskiego Związku Niewidomych, zaproszeni goście: przedstawiciele władz publicznych, mediów, organizacji i instytucji działających dla dobra lokalnego środowiska. Obchody zainaugurował występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu pt. „Życie jest miłością – ciesz się nią”.

Następnie Prezes Zygmunt Florczak przywitał gości i złożył na ich ręce podziękowania za to, że aktywnie angażują się w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Słowa te kierował zwłaszcza do przedstawicieli władz samorządowych – Józefa Michalika, Starosty Powiatu Lubaczowskiego, Krzysztofa Szpyta, Burmistrza Miasta Lubaczowa, Andrzeja Gryniewicza, Burmistrza Oleszyc. W kolejnych wystąpieniach wszyscy samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych z PZN w Lubaczowie organizacji i instytucji wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem członków Koła i p. Prezesa. Wyrazili swój podziw dla ich pracy na rzecz innych. Zapewniali, że problemy osób niewidomych są dla nich ważne i że zawsze starają się ich wspierać. Przypomnieli o stopniowym likwidowaniu barier architektonicznych, dofinansowywaniu działalności Koła i współpracy przy organizacji różnorodnych przedsięwzięć takich jak m.in. wycieczki, spotkania integracyjne, obchody jubileuszy. Ponadto życzyli im wiele zdrowia, sił i wytrwałości.